Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

AKTYWNY WEEKEND ZA NAMI

AKTYWNY WEEKEND ZA NAMI

       W piątek 2 czerwca na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Osiecznicy wzięliśmy udział w Festynie Rodzinnym na boisku szkolnym.

Przygotowaliśmy swoje stanowisko, które było chętnie odwiedzane przez młodszych jak i starszych, co nas ogromnie cieszy. Można było ułożyć wieżę z klocków drewna, rzucać drewnianymi krążkami do kosza z pnia, stworzyć swoją wizję lasu z pieczątek z leśnymi motywami, spróbować swoich sił w rozpoznawaniu gatunków drzew leśnych, ptaków itp., wsłuchać się w odgłosy zwierząt leśnych……

Wrażeń nie brakowało.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

 

        W niedzielę 4 czerwca w Parku Tysiąclecia w Krośnie Odrz.  wspólnie z Nadleśnictwem Brzózka uczestniczyliśmy w święcie Krośnian, w Rybobraniu, tworząc leśną osadę.

Zapewniliśmy możliwość udziału w leśnych konkurencjach i dobrą zabawę. Każdy z chętnych odwiedzał poszczególne stanowiska, wykonywał przypisane zadania, co było odnotowywane w karcie uczestnika, aby na koniec odebrać nagrodę. Zainteresowanych nie brakowało. Można było rzucać szyszkami do budki lęgowej, zbudować wieżę z klocków drewna, rozpoznawać gatunki drzew leśnych, rośliny zielne itp.  Atrakcji  i możliwości było sporo.

Dziękujemy Nadleśnictwu Brzózka za współtworzenie imprezy.

To był aktywnie i mile spędzony czas.