Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty Turystyczne N-ctwa

         Na terenie Nadleśnictwa Krosno funkcjonuje 5 klasycznych Miejsc Postoju Pojazdów. Są to MPP PLISZKA, MPP SIEDLISKO, MPP WYSOKIE NAPIĘCIE, MPP ŻELAZNY MOSTEK i MPP BIAŁA GÓRA. Wszystkie te obiekty zlokalizowane są w pobliżu dróg publicznych lub też prowadzą do nich leśne drogi udostępnione. Miejsca te stanowią bazę wypadową dla turystów, grzybiarzy a dodatkowo MPP Biała góra jest bazą wypadową dla osób zmotoryzowanych chcących skorzystać z programu: "ZANOCUJ W LESIE"

          Nadleśnictwo Krosno utrzymuje jeszcze jeden obiekt pod nazwą MPP Kokoszka zlokalizowany przy progu wodnym na Rzece Pliszka. Miejsce to funkcjonuje pod nazwą  II Młyn lub Młyn Kokoszka. Obiekt ten wykorzystywany jest miedzy innymi przez uczestników spływów kajakowych po rzece Pliszka.

Uwaga. Nadleśnictwo nie jest organizatorem spływów kajakowych.

 

Szczegółowa lokalizacja Naszych obiektów znajduje się na stronie: link

Zasady bezpiecznego zachowania w lesie znajdują się: tutaj

Link do mapy z wprowadzanymi okresowo zakazami wstępu do lasu: zakazy

 

Zyczymy miłego pobytu.

Materiały do pobrania


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Zasoby leśne

Zasoby leśne

Na terenach Nadleśnictwa Krosno przeważają siedliska borowe z dominacją sosny.

Główne zbiorowiska leśne:
 
 
Gatunki lasotwórcze Nadleśnictwa Krosno:
W zasięgu naturalnego występowania znajdują się: sosna zwyczajna, buk zwyczajny, brzoza brodawkowata i omszona, dąb szypułkowy i bezszypułkowy, grab zwyczajny, jarząb brekinia, jesion wyniosły, klon polny i zwyczajny, lipa drobnolistna, olsza czarna, wiąz górski, szypułkowy i polny, topola osika.
Nadleśnictwo znajduje się poza naturalnym zasięgiem świerka.
 
W Nadleśnictwie przeważają drzewostany jednogatunkowe (63,50%), przy czym drzewostany w wieku 41-80 lat stanowią aż 36,73%. Przeważają tu zdecydowanie monokultury sosnowe.  
Drzewostany dwugatunkowe stanowią 22,76% udziału, w tym zarówno w wieku do 40 lat, jak i w przedziale 40-80 lat stanowią po ok. 10%.W drzewostanach młodszych, w wieku do 40 lat, można zauważyć  3% udział drzewostanów o znacznym zróżnicowaniu gatunkowym (cztery i więcej gatunków w składzie). Jest to tendencja rosnąca (drzewostany powyżej 80 lat – 0,47%), co jest wyrazem powojennej pracy leśników.