Wydawca treści Wydawca treści

Oferta edukacyjna terminarz

Edukacja przyrodniczo – leśna wśród mieszkańców, a w szczególności dzieci i młodzieży szkolnej jest istotnym elementem realizowanym w ramach działalności Nadleśnictwa Krosno. Pracownicy Nadleśnictwa Krosno organizują spotkania w placówkach edukacyjnych (szkołach i przedszkolach), a także angażują się w przygotowanie stoisk edukacyjnych na różnych imprezach plenerowych promując tym samym pracę leśnika jak i samo Nadleśnictwo Krosno.

Teren Nadleśnictwa Krosno obfituje w liczne walory przyrodnicze, pozwalające na poszerzanie wiedzy z ochrony lasu, hodowli lasu, urządzania lasu, czy użytkowania lasu jak i jego funkcjonowania. Bardzo często prowadzone są lekcje terenowe, na których leśnicy opowiadają o zagadnieniach związanych z naszą przyrodą, wzbogacając pogadankę o żywe przykłady.

Działalność edukacyjna prowadzona jest również poprzez organizowanie spotkań z dziećmi w szkołach i przedszkolach, gdzie w formie zabawy oraz konkursów realizowane są różne programy edukacyjne. Warto zaznaczyć, że w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Krosno (w całości lub częściowo) znajduje się 5 gmin.

 

Zachęcamy serdecznie do aktywnego wypoczynku w lesie. Na turystów czekają przygotowane w najatrakcyjniejszych miejscach Miejsca Postoju Pojazdów, a na ich terenie stoły i ławki dla wygody odwiedzających. Można w tym miejscu pozostawić auto i już bez zbędnego balastu udać się w dalszą wędrówkę pieszo lub rowerem- można również bez większego wysiłku nazbierać grzybów. W miejscach tych można również odpocząć lub urządzić piknik w pięknej, leśnej scenerii. Wyznaczane są specjalne miejsca w których  można rozpalić ognisko czy przyrządzić posiłek na grillu (oczywiście po uzyskaniu wcześniejszej zgody Nadleśniczego Nadleśnictwa Krosno). Nie zapomnieliśmy również o miłośnikach sportów wodnych. Na kajakarzy korzystających z uroków rzeki Pliszka czeka „Przystań Kokoszka” położona na terenie leśnictwa Rzeczyca.

 Nasza obecność w lesie to przede wszystkim ucieczka od hałasu i zanieczyszczenia powietrza. Gorąco zachęcamy do korzystania z uroków lasu, a ewentualne zajęcia edukacyjne prosimy rezerwować i umawiać z osobą odpowiedzialną za prowadzenie edukacji leśnej w Nadleśnictwie Krosno, Panią Magdaleną Marjańską -Oleksiejuk dostępna pod numerem telefonu 606 636 582